Whatsapp-ryhmistä

Seuralla on käytössään joukko Whatsapp-ryhmiä. Ne ovat epävirallisia, mutta käytännössä ne ovat nopein ja helpoin joukkotiedotuskanava. Liity sopiviin ryhmiin, niin tiedät mitä seurassa tapahtuu! Liittyäksesi sinun täytyy ladata Whatsapp-sovellus puhelimeesi ja sen jälkeen pyytää ryhmän vastuuhenkilöä lisäämään sinut ryhmään.

HEK tiedotus. Tässä ryhmässä ilmoitetaan vain seuran virallisista asioista. Viestejä saavat julkaista vain johtokunnan jäsenet, jaostojen vastuuhenkilöt ja muut luottamustoimista vastaavat (kuten majaisäntä). Vastuuhenkilö Ville Manninen.

HEK Hirviporukka. Hirven ja valkohäntäkauriin metsästyksestä vastaavan joukon oma kanava. Kaikki jäsenet voivat osallistua keskusteluun. Vastuuhenkilö Matti Saarinen.

HEK Ilves. Tulossa oleva ryhmä, jonka viestintä liittyy vain ja ainoastaan ilvesjahtiin. Vastuuhenkilö Kalle Sikanen.

HEK Karhu. Seuran karhujahtiin osallistuvien oma ryhmä. Vastuuhenkilö Matti Saarinen.

HEK johtokunta. Seuran johtokunnan oma keskustelukanava. Puheoikeus on kaikilla, mutta mukaan hyväksytään vain yleiskokouksen nimittämän johtokunnan jäsenet. Vastuuhenkilö Ville Manninen.