Yhteiskuljetus Riihimäen Erämessuille

Hirvensalmen Eränkävijät ry suunnittelee yhteiskuljetusta kesän Kansainvälisille Erämessuille. Messut järjestetään Riihimäellä 7.-9.6.2024. Mikäli yhteiskuljetukseen ilmoittautuu riittävästi lähtijöitä, seura tilaa koko joukolle linja-autokuljetuksen Hirvensalmelta Riihimäelle ja takaisin. Lisäksi seura osallistuu matkan kustannuksiin, joten reissuun on nyt mahdollista lähteä helposti ja edullisesti.

Matkapäivä on lauantai 8.6. Sitova ilmoittautuminen tulee antaa lauantaihin 25.5. kello 15 mennessä. Sen voi tehdä joko sähköpostitse seuran sihteerille tai seuran yleisen WhatsApp-ryhmän kautta. Matkan toteutumisesta ilmoitetaan pian sen jälkeen, kun ilmoittautuneiden kokonaismäärä tiedetään.

Erämessujen sisäänpääsylippu ei sisälly yhteiskuljetukseen, vaan jokaisen lähtijän on hankittava se itse.