Jäsenmaksulaskut lähetetty

Hirvensalmen Eränkävijät ry:n jäsenmaksulaskut tulevaa metsästysvuotta varten on lähetetty viime perjantaina (9.6.2023). Laskut on lähetetty joko sähköpostilla, e-laskuna tai paperisena laskuna riippuen siitä, onko seuralla tiedossa jäsenen sähköpostiosoite ja onko jäsen itse tilannut e-laskun.

Kaikkien laskujen eräpäivä on 31.7. Ilmoitathan seuran sihteerille, mikäli et ole saanut laskua! Niille sähköpostilaskun saaneille jäsenille, jotka eivät kesäkuun loppuun mennessä ole maksaneet laskuaan, lähetetään vielä varmuuden vuoksi paperinen lasku. Maksamalla laskun ajoissa säästät postituskuluissa seuran rahoja!

Tarkista lasku saatuasi se. Toisinaan laskutuksessa tapahtuu virheitä, ja laskun loppusumma on virheellinen. Tällaisissa tapauksissa tulee olla yhteydessä seuran sihteeriin ennen laskun maksamista.