Talvikokouksen asiakirjat nyt arkistossa

Hirvensalmen Eränkävijät ry järjesti talvikokouksensa 19.3.2022 Lounaskahvila Eija Karjalaisen tiloissa. Kokouksen pöytäkirja liiteaineistoineen (tulo- ja menoarvio 2022, tilinpäätös 2021, toimintakertomus 2021 ja toimintasuunnitelma 2022) on nyt ladattavissa sivuston jäsenosion pöytäkirja-arkistosta. Jos olet kirjautunut sisään seuran jäsentunnuksilla, pääset talvikokouksen pöytäkirjaan myös suoraan tästä linkistä.

Kokouksessa muun muassa päätettiin seuran johtokunnasta ja sen puheenjohtajasta. Kimmo Mikander valittiin yksimielisesti jatkamaan puheenjohtajana. Seuran pitkäaikainen sihteeri ja johtokunnan jäsen Matti Sahravuo luopui tehtävästään, ja hänen tilalleen johtokuntaan valittiin Ville Manninen. Muut johtokunnan vanhat jäsenet valittiin jatkamaan tehtävässä. Johtokunnan kaikki jäsenet ja muut luottamustoimet on lueteltu näiden sivujen Yhteystiedot-osiossa.